កំណាត់ផ្លូវមួយចំនួនក្នុងខេត្តសៀមរាបរងការជន់លិច ត្រូវផ្អាកចរាចរណ៍ជាបណ្តោះអាសន្ន
សៀមរាប៖ មន្ទីរសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូនខេត្តសៀមរាបបានជូនដំណឹងថា កំណាត់ផ្លូវមួយចំនួនក្នុងខេត្តសៀមរាបជន់លិចរងការជន់លិច ដែលត្រូវសម្រេចផ្អាកចរាចរណ៍ចំពោះរថយន្តដឹកទំនិញធុនធ្ងន់គ្រប់ប្រភេទជាបណ្តោះអាសន្នសិន ដើម្បីរួមចំណែកថែរក្សាផ្លូវឱ្យប្រើប្រាស់បានយូរអង្វែង។
កំណាត់ផ្លូវដែលត្រូវផ្អាកចរាចរណ៍បណ្តោះអាសន្ននោះមានដូចជាកំណាត់ផ្លូវជាតិលេខ៦៤ (ដំដែក- អូរប្រាំព្យា - ព្រំប្រទល់ព្រះវិហារ) ផ្លូវជាតិលេខ៦៧ (ប្រាសាទបាគង-អន្លង់វែង) ផ្លូវខេត្តលេខ២៦៥E (រលួស-កំពង់ភ្លុក) ផ្លូវខេត្តលេខ២៦៦៨ (ស្វាយធំ-បន្ទាយស្រី) ផ្លូវខេត្តលេខ២៦៦ (ពួក-អង្គរជុំ) ផ្លូវខេត្តលេខ២៦៧៣ (អង្គរជុំ-វ៉ារិន) ផ្លូវខេត្តលេខ២៦៧៦ (ទួលគ្រួស-តាសៀម) ផ្លូវខេត្ត លេខ២៦៤៥ (ស្វាយលើ -ស្រែណូយ) ផ្លូវខេត្តលេខ៦២-៣ (បេងមាលា-ខ្វាវ)។
ការសម្រេចផ្អាកចរាចរណ៍ត្រង់កំណាត់ផ្លូវដែលរងការជន់លិច ក៏ដើម្បីថែរក្សា ផ្លូវ ឱ្យនៅគង់វង្សយូរអង្វែង និងដើម្បីបង្ការគ្រោះថ្នាក់ជាយថាហេតុណាមួយដល់មនុស្ស និងសត្វ។
ក្រសួងធនធានទឹក និងឧតុនិយមបានព្យាករថា កម្ពុជានឹងបន្តធ្លាក់ភ្លៀងពីបង្អួរទៅច្រើន ដែលធ្វើឱ្យតំបន់ឆាប់ងាយរងគ្រោះអាចនឹងរងការជន់លិចដោយសារជំនន់ទឹកភ្លៀង ដែលទាមទារឱ្យពលរដ្ឋប្រុងប្រយ័ត្ន៕